Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Zostań gangsterem

Istnieją na całym świecie również gry w których jesteśmy gangsterami lub prowadzimy swoja mafię. Jedną z najpopularniejszych gier na całym świecie o takiej właśnie tematyce jest Grand theft auto znane raczej pod skrótem GTA. Grę tą wydała firma rockstar games. Pod nazwa grand theft auto powstały aż piętnaście części tej znanej i kultowej gry. Najnowsza część czyli GTA IV kosztowała w dniu premiery około dwustu złotych. Jest to bardzo dużą ilość pieniędzy. Oczywiście płacąc taką sumę możemy być pewni że jest to gra bardzo dobra która posiada dużą ilość zwolenników. Oczywiście jeżeli gra posiada swoich fanów to nie może zabraknąć także i wrogów. Jednak sam Nie wiem czego wrogowie tej dobrej gry dopatrują się. Ogólnie jak na grę która posiada tak wielki świat oraz jest tak dobrze dopracowana jest bardzo mało błędów. Jak się zdarzają to oczywiście bardzo małe. Firma która wyprodukowała serie gier GTA wstawiła do Internetu różne patche które ulepszają jeszcze gry. Najnowsze wersje GTA są zarówno na Komputer ale również na różnego rodzaju konsole takie jak Playstation, Xbox, Nintendo i inne.

W grze wcielamy się najczęściej gangstera który na początku zajmuje się normalną pracą. W grze jest zrobiony naprawdę spory świat. Gracz może zarówno jeździć samochodami, motocyklami oraz latać różnymi samolotami czy helikopterami. Producenci gry nie zapomnieli również o łódkach. Pierwsza wersja GTA która posiadała grafikę trójwymiarową zwaną 3d jest grand theft auto III. Wersja ta była przełomem dla gier komputerowych. Bardzo dużo ludzi grało w ta grę. W tej części gracz mógł jeździć tylko samochodami. Nie było innych pojazdów jeszcze w tej części. Następną częścią wydaną przed rochstar games była GTA Vice City. W tej części gracz mógł latać samolotami oraz jeździć na różnych motorach. Bohater nie umiał jednak pływać tka jak w nowszych częściach. Gta vice city powstało w 2002 roku i zostało w tej części sporo rzeczy poprawionych. Kolejną częścią jest GTA San Andreas a najnowsza GTA IV. Miejmy nadzieję ze producenci już tworzą nowsze części.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,