Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Zdobywaj umiejętności

Dla zwolenników gier strzelanek wymyślono gry w których po prostu zdobywa się poziomy nie zdobywając doświadczenia na potworkach tak jak jest to w grach MMORPG. Jest to gra z gatunku FPS. Oznacza to że jest to gra w której się strzela. Bardzo popularną grą FPS jest Combat arms. Jest to darmowa gra w którą grają ludzie z całego świata. Zdobywa się w niej doświadczenie dzięki zabiciom przeciwników lub wrogów. Mamy po prostu za zadanie uzbroić się w ekwipunek oraz porządna broń oraz tak grac by jak najwięcej razy zabić wrogów oraz żeby jak najmniej razy przeciwnicy nas zabili. Taki najlepszy bilans zabić daje sporo doświadczenia po skończonej grze. Im większy poziom tym możemy kupić w sklepie lepszy ekwipunek. Najważniejsza do kupienia rzeczą w sklepie jest oczywiście broń. Jest bardzo dużo rodzajów broni w Combat arms.

Zaczynając od zwykłych pistoletów które nawet dostajemy za darmo po strzelby, karabiny, karabiny snajperskie aż po wyrzutnie rakiet i miotacze ognia. W sklepie również możemy kupić różne rodzaje granatów oraz miny. W ciągu jednej grze możemy użyć trzy miny oraz trzy granaty jeżeli oczywiście wcześniej je zakupimy. W grze jest zrobionych sporo map w których możemy walczyć ze znajomymi lub z ludźmi z całego świata. W wombacie jest fajna opcja która wchodzi już do większości gier FPS a mianowicie rozmowa przez mikrofon z innymi ludźmi. Jest to dobre rozwiązanie podczas różnych zawodów. W grze są dwa rodzaje gier. Taka zwykła w której wybiera się dwie drużyny składające się z graczy i walczące przeciwko sobie oraz tak zwane fire teamy. Fireteam czyli jest to taka gra której dochodzi do 8 graczy i zabija się potwory które nie są graczami. Po prostu gra się z komputerami. W takich grach można zdobyć spora ilość doświadczenia. Są trzy poziomy trudności fire teamów. Można grać maksymalnie dwadzieścia rund na ekstremalnym poziomie. Wtedy po przejściu całego fire teama cała drużyna zdobywa nie tylko doświadczenie ale również taki hełm który zmniejsza prawdopodobieństwo zaliczenia na nas headshota czyli trafienia w głowę.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,