Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Zbuduj imperium w internecie

Często gracze którzy grają w plemiona Graja również w Ikariam. Jest to gra podobnie jak plemiona przeglądarkowa. Działa ona praktycznie na takiej samej zasadzie. Gracz posiada na początku małą osadę którą musi rozwijać. W tej grze są aż cztery surowce budowlane. Najpopularniejszym surowcem w grze jest drewno. Służy on do budowy budynków. Innym bardzo ważnym surowcem w grze jest marmur który służy również do budowy budynków. By móc rekrutować w swoje szeregi dobrych żołnierzy potrzeba mieć sporą ilość siarki. To właśnie dzięki niej można opanować cały świat za pomocą wojska. Chyba najmniej ważnym surowcem w Ikariamie jest wino które służy do picia go w karczmie. Daje ono zadowolenie mieszkańców miasta. Jeszcze jest jeden materiał który zwie się kryształ. Jest on także bardzo potrzebnym surowcem.

Gracz posiada również złoto które musi bardzo dobrze wydać na potrzebne wojsko lub statki. Gracz może wykorzystać daną ilość drewna której ilość wzrostach wraz ze wzrostem poziomu ratusza. Ratusz jest najważniejszym budynkiem w grze.

Kiedy wydobycie drewna wzrasta to pieniądze które gracz zarabia na godzinę maleją. Tak samo jest z danymi surowcami na wyspie. Na jednej wyspie jest tylko jeden surowiec. Jeżeli na wyspie jest wydobycie na przykład wina to żeby zdobyć marmur gracz musi rabować innych graczy lub zrobić nową osadę na innej wyspie tam gdzie jest wydobycie marmuru. By można było wydobywać więcej drewna na godzinę potrzeba dobrego zgrania całej drużyny na danej wyspie. Gracze muszą wpłacać drewno by można było wydobywać więcej surowca na godzinę. W popularnej grze ikariam jest znacznie więcej żołnierzy których możemy rekrutować. Nowością w grze SA również statki którymi można walczyć na morzu. W innych gracz o podobnej tematyce zwykle walki odbywały się na lądzie. Jedynym minusem gier na przeglądarki jest to że nie można zobaczyć walk które toczą ze sobą dani żołnierze. Po walce przychodzi raport który mówi o wygranej oraz ile żołnierzy stracił agresor a ile obrońca.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , , ,