Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Wyścigi na komputerze

Sporo ludzi lubi grać w gry sportowe. Bardzo popularnym typem gier sportowych są gry wyścigowe. Bardzo popularną gra taką jest Need for speed. Jest to seria gier w której ściga się specjalnie tuningowanymi pojazdami. Pojazdy te możemy tuningować w sposób taki jaki sami chcemy. Możemy sami zmieniać zarówno wygląd zewnętrzny jak i ogólne osiągi czyli silnik, skrzynie biegów oraz turbosprężarki. Wygląd zewnętrzny możemy w sposób taki że zmienimy lakier, naklejki, zderzaki, spojlery i inne wizualne dodatki dzięki którym samochód może być groźniejszy. Bardzo ważną cechą tej gry jest to że posiada licencje na sporo pojazdów co oznacza że możemy w grze spotkać znane marki samochodów osobowych których również możemy zmieniać wygląd i polepszać osiągi. Najnowszą częścią Need for speed jest Hot pursuit. Ta wersja gry wyszła w 2010 roku. W najnowszą część NFS można grac zarówno na komputerze jak i konsolach takich jak Xbox 360 oraz Playstation 3.

Ważna cecha jest to że można w nią grac zarówno w trybie singleplayer jak i multiplayer czyli możemy grac przez internet z innymi ludźmi. W grze jest bardzo dobra oprawa graficzna. Możemy spotkać bardzo duży świat w którym można ścigać się. W NFS można się ścigać zarówno po bezdrożach ale i po normalnych drogach na których jeżdżą również inni kierowcy. Wyścigi samochodowe w których bierzemy udział w tej znanej grze są oczywiście nielegalne. Po drogach publicznych poruszają się pojazdy policji które także nas mogą ścigać. Gdy nas złapią do mogą nam odebrać samochód lub możemy zapłacić spory mandat. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie kierownicy do komputera lub do konsoli i grać za pomocą kierownicy. Można wtedy jeszcze bardziej wczuć się w rolę nielegalnego kierowcy ścigającego się w nielegalnych wyścigach z innymi. W grze jest bardzo dużo rodzajów wyścigów. Możemy ścigać się na danych odcinkach lub robić parę okrążeń. Są również takie tryby w których ściągamy się na krótkim odcinku. W grze można spotkać dobrą ścieżkę dźwiękowa czyli na pewno nie będzie tak ponuro.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , , ,