Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Wyjazd do krajów egzotycznych

milos-island-1433394-mWybierając wyjazd wakacyjny czy wycieczkę w krajach egzotycznych należy bardzo uważnie wybierać poszczególne oferty. Wynika to między innymi z pewnych różnic w zakresie oferty turystycznej dostępnej w krajach europejskich w stosunku do krajów egzotycznych. W krajach północnej Afryki, które są bardzo popularnym miejscem wybieranym na wypoczynek przez Polaków stosowana jest nieco inna zasada opisu gwiazdek hoteli.

Trzygwiazdkowy hotel w krajach północnej Afryki, jak Tunezja czy Maroko nie oznacza dokładnie takich samych warunków, jakie można uzyskać w trzygwiazdkowym hotelu w krajach europejskich. Najczęściej hotel z trzema gwiazdkami ma standard, który odpowiada dwu gwiazdkom w hotelu europejskim. Przy wybieraniu ofert wyjazdów do krajów egzotycznych bardzo ważne jest dokładne sprawdzanie warunków pobytu. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne sprawdzenie informacji o hotelu na stronach internetowych danego ośrodka, jeśli taka strona prowadzona jest po angielsku oraz uzyskać szczegółowe informacje w biurze podróży.