Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.
«

Walka online

Bardzo popularną grą przeglądarkowa są plemiona. Jest to gra przeglądarkowa bazująca na grach strategicznych. Po założeniu konta na stronie musimy się zalogować. Dostaniemy na początku małą wioskę którą musimy doprowadzić do chwały i władzy. Akcja gry dzieje się w czasach średniowiecznych. Na początku musimy rozwijać nasza wioskę. Musimy polepszać budynki i wznosić nowe. Ważnym elementem w grze są wojska. Cała gra polega na atakowaniu przeciwników oraz bronieniu się przed wrogimi wojskami. To właśnie dlatego wojska sa najważniejsze. Jednak budowa wojsk jest dość długa. Gra w plemiona zajmuje sporo czasu. Na początku wchodzimy często na kilka minut. Jednak jeżeli rozwiniemy nasze wioski to zajmuje to sporo czasu. Plemiona są grą która bardzo wciąga.

Trzeba mieć silną wolę żeby grając w tę grę bardzo długo od razu przestać. W plemionach jest parę typów wojsk. Piechota to bardzo ważne oddziały wojsk. Należą do nich pikinierzy, miecznicy oraz topornicy. Do kawalerii należą lekka kawaleria, ciężka kawaleria oraz zwiadowcy którzy również poruszają się końmi. W grze są także maszyny oblężnicze dzięki którym możemy burzyć mury oraz budynki. Do maszyn oblężniczych należą katapulty oraz tarany. Inną jednostką która jest najważniejszą w grze jest szlachcic. Służy on do przejmowania wiosek. Żeby przejąć jedną wioskę potrzebujemy jednego szlachcica. Żeby nie było tak kolorowo to z kolejnym wyrobieniem szlachcica cena surowców jaką musimy wydać na niego wzrasta. Jednak wiadomo że później mamy więcej surowców i możemy je przeznaczyć na rekrutowanie szlachcica. Bez tej jednostki nie możemy być wysoko w rankingu ponieważ nawet jeżeli rozbudujemy wioskę pierwszą na ful to będziemy mięli nieco ponad 12 tysięcy punktów. Ta gra polega na tym by znaleźć sobie plemię lub sam stworzyć plemię które jest bardzo zgrane. Bez zgrania całej ekipy nie możemy zajść daleko gdyż wszystkie wojny toczą się plemię na plemię więc każdy gracz w plemieniu musi być aktywny w atakach. Stworzenie własnego plemienia nie jest proste.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,