Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Wakacje w Tunezji

sidi-bou-said-2-1443314-4-mWyjazdy do krajów północnej Afryki to popularne rozwiązanie wśród turystów europejskich, w tym polskich. Tunezja oferuje wysoki standard wypoczynku, który jednocześnie jest znacznie tańszy w stosunku do wycieczek czy wyjazdów wakacyjnych do Egiptu. Jednocześnie Tunezja posiada doskonałej jakości plaże oraz dobrej jakości bazę turystyczną.

Najbardziej popularne są wyjazdy do nadmorskich miejscowości w Tunezji. Jednocześnie wiele wyjazdów można wykupić znacznie taniej, dzięki promocyjnych ofertom ze strony polskich biur podróży, z których większości oferuje wyjazdy właśnie do tego kraju. Jednocześnie Tunezja to kraj, który zapewnia doskonałe warunki do wypoczywania niemal przez pół roku, co oczywiście znacznie wydłuża czas, w którym wyjazd można zorganizować. Decydując się na wyjazd do Tunezji należy brać pod uwagę, że wyjazd w okresie lipca to możliwość trafienia na bardzo wysokie temperatury. Osoby, które nie lubią temperatur, które przekraczają czterdzieści stopni powinny pomyśleć o organizacji wyjazdu w nieco chłodniejsze okresy, czyli na początku września lub czerwca, gdy temperatury są zbliżone do najcieplejszych dni polskiego lata.