Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

W sieci zaplątani

W Polsce oraz na całym świecie bardzo popularne są gry w które możemy grac przez Internet z innymi graczami. Najpopularniejszymi grami przez Internet są bez dyskusji gry typu MMO. W takich grach chodzi by jak najszybciej ex pić czyli zdobywać doświadczenie. Niestety takie gry maja również swoje minusy. Bardzo one uzależniają. Dzieci oraz młodzież bardzo często gra w takie gry przez to zaniedbują szkołę. W takich grach są zrobione specjalne rankingi i każdy gracz chce być w jak najlepszym miejscu w takim rankingu więc siedzi przed komputerem i ciągle gra by się wzmocnić i wybić w rankingu od innych. Jest to bardzo nie dobre dla młodych ludzi. Oczywiście można sobie pozwolić na grę przez Internet ale trzeba wiedzieć że to nie jest najważniejsze. Dlatego że takie gry internetowe wciągają najbardziej. Innymi grami w które można grac przez Internet są gry FPS-owe czyli takie których za pomocą broni bronimy się lub atakujemy inną drużynę. Często w takich grach broni się na przykład flagi a przeciwna drużyna atakuje lub oczywiście na odwrót. Takie gry są bardzo ciekawe i fajnie się w takie gra. Można grać w nie godzinami lecz wiadomo że co za dużo to nie zdrowo. Nie można przesadzać z grami. Oczywiście istnieje więcej gier w które można grać przez Internet. W prawie wszystkich najnowszych grach jest opcja gry przez Internet.

Innym bardzo fajnym rozwiązaniem jest gra ze znajomymi przez lana. Jednak potrzeba do tego specjalnego programy oraz Ip komputera znajomego. Można na przykład grać w gry sportowe przez lana. Bardzo fajnie się gra w Fifę na dwóch przez lana. Jeśli jeszcze mamy pady które można podpiąć do komputera to możemy nawet robić całe turnieje w takie gry. Taka gra jest bardzo ciekawa i fascynująca. Wiele ludzi robi sobie turnieje na przykład na pieniądze przez Internet czy przez lana. Włączają program do rozmawiania oraz grę i można grac tak jak by wszyscy byli w jednym miejscu w jednym czasie. Jednak jeżeli chodź o turnieje to lepszym rozwiązaniem jest gra na konsolach na przykład w czterech.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,