Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

W oparciu o komiks

Dużo ludzi gra w grę która się nazywa shakes&fidget. Gra jest kontynuacją słynnego komiksu. Gra polega na tym by gracz zdobywał swoje poziomy w jak najszybszym czasie. Gracz na początku gry gdy zakłada swojego bohatera ma do wyboru aż trzy profesje. Jedna z nich jest wojownik który walczy za pomocą mieczy, siekier czy innych broni. Ta profesja ma najwięcej życia oraz powinna mieć najwięcej siły. Inną profesją która chyba najczęściej wybierają gracze jest mag. Magowie w grze są bardzo inteligentni. Swoje punkty dodają właśnie w inteligencję. Magowie niestety posiadają najmniej życia więc często inni gracze mają maga na jednego strzała. Ta profesją zajmuje się walką za pomocą potężnych różdżek. Magowie mają najmniej pancerza z wszystkich profesji jednak przed magiem nie można się obronić. Trzecią profesją w tej słynnej grze jest zwiadowca. Ta postać strzela z łuku lub z kuszy. Nie może posiadać tarczy tak jak wojownik lecz może unikać ciosów. Swoje punkty zwiadowca daje w zręczność.

Dzięki zręczności zwiadowca może unikać ciosu oraz lepiej uderzać w przeciwników. Gdy już wybieramy swoją profesję możemy wybrać typ. Możemy wybrać od demonów po elfy oraz gnomy. Akurat te typy niczym się nie różnią. Tylko wygląd postaci się zmienia. W walce jednak jest to nie ważne. W grze gracz ma za zadanie wykonywać zadania w karczmie. Musi wykorzystać 100 awanturniczości na dzień. Jednak można naładować tą awanturniczość za pomocą czerwonych grzybków często zwanych przez graczy halucynkami. Maksymalnie można wykorzystać aż trzy paski awanturniczości używając grzybków. Bez grzybków można wykorzystać tylko i wyłącznie jeden pasek. Grzybki jednak są płatne. Trzeba za nie zapłacić z prawdziwych pieniędzy. Bardzo często ludzie zakupują grzybki. Cena tych czerwonych grzybów to około 30 grzybów za 10 zł. Jest to bardzo dużo. Jedynym minusem w grze jest właśnie to że gdy ktoś ma dużo pieniędzy które może przeznaczyć an grę to może mieć najwyższy poziom. Gracz który nie da na grę ani złotówki nie może być na czołowych miejscach w rankingu.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,