Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Tibia jako klasyka gatunku

Tibia jest to gra wywodząca się z gatunku gier MMORPG. Polega ona głownie na osiąganiu coraz to większego poziomu. Polega to na polowaniu na rożnej maści potwory. Są trzy typy serwerów: Server non pvp (co oznacza, ze nie można zabijać innych graczy), pvp (co oznacza, ze można zabijać innych graczy) oraz pvp-enforcer teraz hardcore pvp (co oznacza, iż za zabicie innego playera dostaniemy za niego doświadczenie). W Tibii jedna z atrakcji jest właśnie zabijanie innych graczy, wymaga to zorganizowania oraz drużyny, gdyż w pojedynkę ciężko jest kogokolwiek zabić, chyba, ze ma się wysoki poziom, wtedy przykładowy 50 poziom jest bardzo łatwo zabić.. W przypadku druida, rzuca się runę paraliżującą, następnie bije się z runy o nazwie „nagła śmierć”. Gra jest bardzo ciekawa, wielu ludzi z góry przekreśla Tibie, ponieważ jej grafika nie jest jakaś wyjątkowa, ale mimo wszystko Tibia ma to cos w sobie. Przyciąga coraz to nowych graczy, niestety starzy gracze odchodzą z powodów nowości. Wola oni grac na open tibia Server tzw. OTS’ach.. Doświadczenie zdobywa się tam o wiele razy szybciej, sille (czyli umiejętności Np. walka mieczem, toporem, bądź obuchem) również wbija się o wiele szybciej. Ludzie Graja tam przeważnie tylko po to, aby trenować swoje umiejętności pvp – walki.

Toczą się tam ciągłe wojny gildii. Knight w Tibii ma bardzo odpowiedzialna role, gdyż na polowaniach musi blokować potwory, ponieważ druidowi czy magowi bardzo ciężko to idzie. Paladyn również jest bardzo dobra profesja, ale niestety do walki player vs. player nie nadaje się zbytnio. Nie zadaje wielkich obrażeń, tak jak Knight. Jak do tej pory, jest jeden 500 poziom w tej grze, jest to wielkie osiągniecie moim zdaniem. Wielu ludzi twierdzi, iż dany gracz używał nielegalnego oprogramowania do tej gry. W pewnym wywiadzie ten gracz przyznał się do tego, ale powiedział również, ze używał tego, ale nie długo. Na zakończenie mogę tylko powiedzieć, iż naprawdę bardzo polecam Tibie, mimo, ze gra ma słabą grafikę, to z drużyną można naprawdę dobrze się bawić.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,