Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.
»

Tibia i inni

Nostale, jest to gra z gatunki MMORPG podobnie jak Tibia. Polega ona głownie na wypełnianiu questów – zadań zlecanych nam przez NPC. Do wyboru są 3 profesje. Wojownik – Warrior, Łucznik – Ranger oraz Mag – Sorcerer. Wojownik wyróżnia się bardzo dużą liczba punktów życia, dużą obrona, ale jego piętą Achillesa jest mała liczba punktów many. Łucznik to profesja atakująca z dystansu, jak sama nazwa mówi za siebie, używa on łuku do atakowania przeciwników, ale posiada również wiele zadziwiających sklli – umiejętności. Mag moim zdaniem jest najlepszą profesją. Posiada on ogromną liczbę punktów many, niestety posiada mało punktów życia. Ma on do wyboru ogromną liczbę skilli defensywnych jak i ofensywnych. Każda profesja na 36 poziomie może zrobić zadanie dające im specjalną kartę dzięki której będą mogli używać nowych skilli, oraz będą mieli nowy wygląd.

Bardzo dobrze prezentuje się wojownik. Mag od 64 poziomu jest niewyobrażalnie potężną postacią. W Nostale możemy mieć swoje własne zwierzątko, któro pomaga nam w naszej walce. Na 25 poziomie doświadczenia zdobywamy zaufanie jednego ze strażników i przyłącza się on do nas. Jego pomoc jest naprawdę duża, gdyż jego punkty ataku nie są małe. Gdy zaczynamy grę jesteśmy poszukiwaczami przygód, kiedy osiągniemy 15 poziom doświadczenia oraz 20 poziom profesji możemy zmienić swoją profesję na inna Np. Maga. Po zmianie profesji niestety zostaje nam jeden podstawowy skill, ale możemy się nauczyć nowych u trenera, kosztuje nas to jedynie złoto i punkty profesji, które zdobywamy poprzez wbijanie poziomu profesji. Jeden poziom profesji daje nam dwa punkty profesji. Można ulepszać dane skille, aby były one silniejsze niż dotychczas. Moim zdaniem Nosale jest jednym z ciekawszych projektów tego typu gier. Gdyż jest to gra online, a polega ona na przechodzeniu zadań, a nie tylko wbijaniu poziomu czy zabijaniu innych graczy, a mianowicie zabijania innych graczy. Jest specjalna arena, na której dwóch graczy może zmierzyć się miedzy sobą. Polecam grę Nosale, gdyż jest naprawdę ciekawa.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,