Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

The Sims

Dużo ludzi gra codziennie w grę która nosi nazwę The sims. Jest to gra która polega na symulowaniu pracy simów czyli ludzi. Na początku gdy powstała gra to gra polegała na tym by zaprojektować swój dom oraz wybudować na swój sposób, a Simowie służyli tylko do wizualnej poprawy grafiki. Powstały trzy wersje tej kultowej gry The sims. Do każdej części praktycznie porobione są dodatki. Można ściągnąć te dodatki za darmo z internetu ze strony producenta. Można także kupić dodatek w sklepach lub na aukcjach Interntowych. W tych dodatkach możemy znaleźć na przykład nowe wzory farb, inne domy, inne ubrania lub możemy spotkać różne zwierzęta. Ogólnie ta gra znakomicie się sprzedaje na całym świecie. Dlatego też zyskała tytuł że najlepiej się sprzedawała na całym świecie. Jedynym minusem gry jest to że nie można tej gry przejść. W tę grę raczej gra więcej kobiet niż mężczyzn. Chociaż samo projektowanie domów jest dość ciekawe i mężczyźni często w to grają.

Pierwsza część The sims wyszła w Polsce 2 marca 2000 roku. Oczywiście w Stanach zjednoczonych wyszła wcześniej. Niestety w Simsy nie można grać przez Internet. W tą grę gra się w trybie singleplayer. Najnowsza część czyli The Sims 3 posiada bardzo dobrą grafikę. Wymagania także są spore gdyż jest to dość dobra gra. The simsy są dość drogą grą. Niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jednak ze względu na cenę to i tak bardzo dużo ludzi w nią gra. W simsach można wybudować dom praktycznie jaki chcemy. Musimy na to jednak mieć pieniądze. Na początku gdy wybierzemy miejsce na budowę za którą również musimy zapłacić dostajemy pieniądze które możemy wykorzystać na budowę domu. Gdy wybudujemy dom to na pewno będzie on bardzo ubogi. Dopiero potem gdy znajdziemy prace naszymi Simami to zarobią trochę pieniędzy to możemy coś dokupić do domu lub zrobić gruntowny remont. Warto dodać że najnowsze części The Simsów mają grafikę 3d czyli grafikę trójwymiarowa więc graficznie jest to dość dobra gra. Gra jednak dość szybko się nudzi gdyż po wybudowaniu domu praktycznie wszystko się powtarza.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,