Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Symulatory jazdy

Ważną rzeczą jest że nie tylko gry sportowe w których ściga się samochodami są popularne. Są także symulatory samochodów. Praktycznie niczym się to nie różni ale jednak jest to różnica. Symulator jazdy samochodem jest bardziej realny niż wyścigi. Bardzo popularną grą jest Gran Turismo. Jest to również gra wyścigowa. Jednak bardzo ważna rzeczą jest to że Seria gier Gran turismo stworzona jest tylko na konsole PlayStation. Jest to sporą wadą gdyż jeżeli właściciele Xboxów chcą pograć w GT to mogą tylko pomarzyć i pozazdrościć tym którzy są w posiadaniu Play Station. Seria gier Gran Turismo jest bez wątpienia wrogiem oraz konkurencją dla Need for Speed. Jednak ze względu na to iż na Xboxie można grać w Need for Speed ludzie wolą właśnie tą grę. Wracając do Gran turismo to gra ta bardzo dobrze się sprzedaje. Sporo ludzi w nią gra. Po prostu jest gra bardzo dobrą. Bardzo dobra jest w niej grafika oraz ogólna fizyka. Samochody poruszają się tak jak prawdziwe.

Nie tak sztucznie. Jednak w początkowych wersjach Gran turismo jeszcze w tych na Playstation 2 nie była to gra zbyt udoskonalona. Jednak gdy weszła na najnowsza konsole Playstation to producenci gry również się postarali i stworzyli naprawdę dobrą grę. W grze są dwa rodzaje rozgrywek. W jednym z nich musimy robić specjalne licencje na kierowanie samochodem oraz kupować coraz to nowsze samochody oraz tuningować je. Jeżeli nie będziemy tego robić to po prostu nie poradzimy sobie z przeciwnikami. W grze możemy spotkać samochody prawdziwych marek. Gra ta posiada sporo wykupionych licencji. Jednak nie na wszystkie samochody. W grze możemy spotkać się ze spora ilością tras po których będziemy jeździć naszym samochodem. Gran turismo jest bardzo dobrą grą dlatego też dostała ona sporo odznaczeń i wyróżnień. Dostała również wysokie noty w testach przeprowadzonych przez znawców gier na konsole. Najnowszą częścią tej kultowej i dość znanej gry jest Gran Turismo 5 za którą musimy zapłacić około 200złotych jednak wydaje mi się że warto tyle zapłacić.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,