Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Strzelanina

Bardzo dużo ludzi lubi grać w gry typu strzelaniny lub gry akcji. Takimi grami są Call of duty oraz medal of honor. Seria tych gier jest najpopularniejsza na świecie. Jeżeli jakaś osoba zna się na grach zwanych strzelaninami to znają również właśnie takie gry. Call of duty to gra której pierwsza część powstała w 2003 roku i kolejne części wychodzą w dzisiejszych czasach. Seria gier Call of duty produkowana jest zarówno na komputery stacjonarne ale również na konsole takie jak Playstation oraz Xbox. W większości akcja gry dzieje się w II wojnie światowej. Są to bardzo interesujące czasy. Najnowsze części takie jak Black Ops które powstało w 2011 roku oraz modern warfare 2 które powstało w ubiegłym roku dzieje się w czasach najnowszych gdzie gracz może zasiąść nawet za karabiny w samolocie oraz różne bronie z których musi wyeliminować wroga.

Wszystkie bronie w najnowszych częściach tej kultowej gry są bardzo nowoczesne. Ogólnie gra dostarczyła do 2009 roku zyski w wysokości około trzech miliardów dolarów. Jak widać jest to nieprawdopodobna suma. Mamy nadzieję że przez te pieniądze dalej będzie kontynuowana produkcja tej kultowej i bardzo dobrej gry. Ogólnie gra posiada najlepsza grafikę tego typu grach. Niestety coraz nowsze części call of duty są coraz krótsze. Najnowsza część czyli Black ops można przejść przy intensywnym graniu w niespełna trzy godziny. Jest to naprawdę bardzo krótki czas jeżeli pomyślimy że gra w dniu premiery kosztowała niecałe dwieście złotych. Producenci gry nie zapomnieli także o właścicielach innych konsol niż wymieniłem. Stworzono również Call of duty na Wii, GameCube oraz Nintendo. Najnowsza część Call of duty wyszła w 2010 roku. W planach jest również kolejna część gry która ma wyjść do sprzedaży w 2011 roku. Niestety prace nad produkcją opóźniają się i nie jest to pewne by gra wyszła w tym roku o którym mówią właściciele oraz producenci gry. Najnowsza gra będzie pewnie kosztowała około dwieście złotych i na pewno nie wszystkich będzie na nią stać.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , , ,