Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Sport bez wysiłku

Chyba największą frajdą jest granie w gry sportowe. Na całym świecie powstało od kilku lat bardzo dużo gier o takiej tematyce. Gry sportowe czyli na przykład gra w piłkę nożną. Sporo powstało takich gier. Najpopularniejsza grą w której gracz zamienia się w piłkarza i robi karierę menagera czy trenera jest bez wątpienia FIFA. Gra ta posiada bardzo dobra grafikę oraz dobra fizykę gry. Piłkarze w najnowszych częściach fify nie Graja tak sztucznie jak w poprzednich wersjach. Wrogiem czy konkurencją fify jest PES. Pro Evolution Soccer także jest gra sportową gdyż gra polega na grze w piłkę. PES to gra zarówno na komputery stacjonarne oraz na różnego rodzaju konsole. Zarówno Fifa jak i PES maja zwolenników oraz wrogów. Zazwyczaj jest tak że gyd ktoś gra na przykład w fifę to nie lubi PES-a. PES 2010 oraz 2011 jest lepszy na komputer niż na konsole. Grafika jest lepsza oraz ogólna grywalność jest lepsza na komputerze. W fifie jest na odwrót. Lepiej się w nią gra na konsolach. Inną gra sportową są na przykład skoki narciarskie. Gracz może wybrać sporo trybów gry.

Może grać karierę a zatem musi zrobić własnego zawodnika i stworzyć go tka by wspiął się na szczyty rankingu. Gracz musi swojego zawodnika trenować i na przykład woskować mu narty. Gracz może także kupować lepszy sprzęt by zawodnik osiągał lepsze skoki. Następną gra sportowa w którą warto zagrać jest Colin McRae Rally. Jest to seria gier poświęcona ściganiu się samochodami osobowymi. Gracz bierze udział w rajdach samochodowych autem które może sam ulepszyć. Wyszło około pięć części tej znanej gry. Każda z nich cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Gracz może wybrać około piętnaście samochodów osobowych. Gra jest dość fajnie zrobiona gdyż jest to symulator samochodowy i wszystko jest bardzo realne. Są również takie gdy sportowe jak bijatyki. Gracz zostaje bokserem i musi ciągle trenować by być najlepszym. Takie gry w których się bije najlepsze są na konsole i fajnie jest pograć w nie z kolegami na dwóch. Jest bardzo fajna frajda i niezapomniane walki.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , , ,