Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Rozrywka przez internet

Często młodzi ludzie zamiast wyjść ze znajomymi na dwór czy na miasto wolą grać w gry internetowe w których wcielają się w bohatera i walczą z innymi ludźmi, zdobywają wyższe poziomy oraz zdobywają lepszy ekwipunek i polepszają postać. Bardzo popularną grą MMORPG jest Tibia. W tibie codziennie gra około czterdzieści tysięcy aktywnych graczy. Jest to bardzo dużo jak na jedną grę. Tibia posiada grafikę 2D co oznacza że swojego bohatera oraz cały obraz gry widzimy z góry a nie tak jak w większości gier z tyłu bohatera. Ogólnie grafika nie jest powalająca. Jednak grywalność jest świetna. Gracz musi zdobywać jak najwięcej poziomów czyli w grze zwanych levelami w najkrótszym czasie. Gracz może kupować oraz sprzedawać bronie oraz cały ekwipunek który daje obronę oraz atak. W grze są cztery profesje. Jedną z nich jest wojownik zwany knightem. By grać taką profesją należy wcześniej potrenować swoje umiejętności w walce mieczem, bronią obuchową lub też siekierami.

Po tym jak zdobędzie się dobre doświadczenie w walce wręcz gracz może wybrać się na wyprawę na różnego rodzaju potwory. Na początku swojej gry gracz musi zdobywać doświadczenie na słabych potworach takich jak szczury lub węże. Dopiero później jak zdobędzie się większe poziomy można iść na lepsze potwory takie jak smoki hydry. Inną profesją w znanej grze jaką jest tibia jest paladyn. Paladyn cechuje się walką na odległość. Paladyni tak samo jak wojownicy muszą na początku gry trenować. Jednak oni trenują w walce na odległość by potem mogli daleko i celnie rzucać różnymi dzidami lub strzelać z łuku lub kuszy. By mogli strzelać z takich broni muszą mieć w swoim małym plecaku amunicje taką jak strzały lub bełty które muszą zakupić w pobliskim sklepie, kupić od ludzi lub też zdobywając łup z groźnych potworów. Innymi profesjami w grze to Magowie oraz druidzi. Gra takimi postaciami polega na atakowaniu z różdżki lub ze wcześniej przygotowanych run. Najlepszymi runami w grze są tak zwane SD które atakują z żywiołu śmierci.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,