Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Rozrywka na kompie

Na pewno każdy z was lub część grała choć raz w jakieś gry komputerowe. W gry jak sama nazwa wskazuje gra się na komputerach zwanych pecetach. Można oczywiście grać na laptopach jednak laptopy zwykle nie SA przystosowane do gier tylko do pracy w Internecie. Bardzo dużo ludzi każdego dnia gra w gry. Najczęściej SA to młodzi ludzie którzy chcą się pobawić z innymi lub po rywalizować. Na całym świecie gra się w gry o różnych tematykach i w różnych gatunkach. Na przykład gry platformowe inaczej zwane platformówkami. Gra polega na poruszaniu bohaterem po różnych platformach. Stąd powstała właśnie nazwa lub gatunek gry. Innym gatunkiem są gry sportowe. Na całym świecie powstało bardzo dużo gier o takiej tematyce. Od gier w której wcielamy się w piłkarzy i gramy na boisku po kierowców rajdowych oraz koszykarzy i wiele więcej. Gry sportowe są chyba najpopularniejsze z wszystkich gier. Seria gier FIFA w której gramy w piłkę nożna z roku na rok jest bardziej doskonalsza.

Bardzo dopracowana grafika bardzo przyciąga miłośników piłki nożnej. Fajnie dopracowana jest również fizyka gry oraz zachowanie danych zawodników na boisko. Ta cała gra wygląda bardzo realistycznie a nie tak sztucznie jak to było na przykład dziesięć lat temu gdy FIFA nie była jeszcze tak dopracowana jak dziś. Najnowszą wersją FIFY to FIFA 1011. Wyszła ona w 1010 roku tak jak nazwa wskazuje. Największym wrogiem i konkurentem fify jest seria gier PES. Pro Evolution Soccer także jest bardzo dobra grą podobną do fify. Jedynym minusem w niej jest to że nie ma wykupionych licencji na niektórych zawodników i niektóre kluby więc są inne nazwy. Fifa posiada praktycznie wszystkie licencje. Bardzo dużą popularnością cieszą się gry w których gracz wciela się w role bohatera i musi tak grać by jego bohater był sławny i bogaty. Bardzo często w takie gry gra się przez Internet co daję większą możliwość rywalizacji z innymi oraz większą satysfakcję. Najpopularniejszymi grami MMORPG bo tak się nazywają takie gry są tibia która ma grafikę 2d oraz World of Warcraft

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,