Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Platformy do grania

Jeżeli ktoś stwarza gry to musi pomyśleć na jakie platformy będą one chodzić. Dla odtwarzania gier wymyślono Różnego rodzaje konsol. Gry na konsole zwykle są lepsze niż te na komputer. Konsola jest to można powiedzieć taka skrzynka którą podłącza się do telewizora i dzięki temu można grać. Gry na konsole charakteryzują się zwykle lepszą grafika od tych stwarzanych na komputer. Najpopularniejszymi konsolami są Playstation oraz Xbox. Dużo ludzi twierdzi że to Xbox jest lepszy. Wiadomo że zwolennicy PS powiedzą że to właśnie playstation jest lepszy. Zwykle jeżeli wychodzi nowa gra to wychodzi ona zarówno na Xboxa jak i na playstation.

Jedyną różnicą w grze może być różnica w grafice. Ogólna fabuła gry czy świat gry się nie zmienia. Najnowsze konsole są bardzo dobrej jakości. Można grac na nich w najnowsze gry. Konsole są o tyle dobre że nie trzeba gier instalować oraz nie musimy się martwić że mogą wyskoczyć nam jakieś błędy. Gra na konsolach w gry jest po prostu czystą przyjemnością. Najnowsze konsole posiadają pady bezprzewodowe. Pady czyli joysticki którymi operuje się przy graniu w gry. Bezprzewodowe pady dają większą swobodę gry. Łapią one sygnał z ponad sześciu metrów więc możemy grać z dala od konsoli. Jedynym minusem w konsolach jest to że ciężko operuje się tymi padami. Na przykład gdy gramy w gry wojenne w których trzeba sporo celować oraz strzelać to nie zbyt dobrze nam to wychodzi. Oczywiście gra w gry sportowe takie jak Fifa czy PES lub różnego rodzaju wyścigi takie jak Need for Speer jest czystą przyjemnością. W takie gry można grać przez wiele dni na okrągło. Oczywiście po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić do padów i gra w gry wojenne takie jak na przykład call of duty też jest miła. Niestety by móc grać w najlepsze gry musimy wydać sporo pieniędzy nie tylko na konsole ale również na oryginalne gry. Cena nowych konsol takich jak Xbox 360 lub PlayStation 3 to wydatek rzędu 800 złotych. Dodatkowo musimy wydać spora sumę na grę. Na przykład najnowsza FIFA kosztuje około 150 złotych.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,