Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Ocena biura podróży

Podczas wybierania ofert wyjazdów wakacyjnych czy wycieczek ważne jest również, by dokładnie sprawdzać informacje o biurze podróży, które dany wyjazd organizuje. Nie zawsze na rynku turystycznym można liczyć na odpowiednią organizację wyjazdu. Wynika to z faktu, że na rynku turystycznym w Polsce działa wiele biur podróży. Większość biur w Polsce ze względu na specyfikę rynku to małe oraz średnie firmy.

Przy sprawdzaniu danego biura podróży należy kierować się zarówno opiniami ze strony klientów, którzy z danego biura podróży już korzystali, jak też z informacjami dotyczącymi choćby warunków finansowych, w których znajduje się dane biuro. Wiele informacji można uzyskać za pośrednictwem zarówno urzędów marszałkowskich jak też za pośrednictwem turystycznych izb, w których zrzeszają się biura podróży. Bardzo często od tego, jakie biuro podróży się wybierze zależy jakość wypoczynku, na którą można liczyć przy wyjeździe zagranicznym. Najlepiej, gdy dane biuro podróży posiada doświadczenie w organizowaniu wyjazdów do danego kraju.