Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Nie tylko konsola

Oczywiście gry nie powstają tylko na konsole. Dużo gier powstaje także na komputery. Najnowsze gry dość dobrze wyglądają lecz jeżeli się nie ma dobrego komputera za który trzeba zapłacić około dwa tysiące to się nie pogra. Po prostu najlepsze gry będą się zacinały na najwyższych detalach. Gra na mniejszych detalach nie sprawia takiej frajdy i zabawy. Detale są to szczegóły w grafice. Są to szczegóły ale jest spora różnica gdy się je zmniejszy a powiększy. Na komputerach bardzo dobrze gra się w gry wojenne. Po prostu sterowanie myszką i klawiatura jest bardzo dobre. Na słabszych komputerach nie zainstalujemy nawet średnich gier. Po prostu nasz komputer nie spełnia wymagań systemowych. Po prostu jest za słaby na lepsze gry. Dlatego zawsze przy instalowaniu jest pewna niewiadoma czy się pomyślnie zainstaluje i nie będzie żadnych błędów. Programiści często popełniają błędy przy stwarzaniu gier dlatego często również gra nam nie chodzi wcale albo nie chodzi tak jak byśmy chcieli. Następna wada gier na komputer jest to że trzeba gry instalować.

W konsolach jest tak że włożymy płytę z grą, poczekamy kilka minut lub nawet sekund i gra nam się odpala po czym możemy pomyślnie grać bez żadnych problemów. Na komputerze gra się lepiej w gry wojenne przez Internet. Dużo ludzi gra w takie gry jak Counter Strike czy Combat Arms. Są to gry FPS czy wcielamy się w bohatera który wraz ze swoją ekipa musi rozwalić wrogi zespół. Takie gry są stwarzane tylko na komputer. Ludzie grający na konsolach nie mogą w te gry grać. Z prostego powodu. Po prostu byłby nie wyrównany poziom gry ponieważ na klawiaturze i myszce łatwiej się gra niż na padach. Oczywiście na konsole także stworzono gry w które można grac przez Internet lub przez lana ze znajomymi. Jednak w takie gry nie można grac na komputerach. Tylko Właściciele konsol maja taki przywilej. Jednak wydaję mi się że gra na konsolach w gry wojenne nie sprawia takiej frajdy jak na tradycyjnych komputerach. Komputerów ludzie mają więcej niż konsol dlatego więcej ludzi gra w takie gry.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,