Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

MMO

Bardzo popularne od ostatniego czasu są gry MMO. Bardzo dobrą grą MMO jest Supreme Destiny. Gra wygląda dość fajnie jeżeli chodzi o grafikę. Niestety gra ta jest słabo wypromowana i mało ludzi w nią gra. Bardzo ważną rzeczą w tej grze jest to że jest to gra darmowa i nie da się kupić żadnych ulepszeń tak jak w innych grach MMO w których producenci chcą jak najwięcej zarobić. Gra ta oczywiście jest gra multiplayer co oznacza że można grac przez Internet z innymi graczami z całego świata. Grę to najprawdopodobniej wymyślili Japończycy jednak oczywiście jest ta gra przetłumaczona na język angielski i nie da się zmienić na polski. Bardzo ważną rzeczą tez jest to że nie ma dużych wymagań systemowych co oznacza że praktycznie każdy może grac w ta grę. Nawe jeżeli ma dość słaby komputer. Jeżeli założymy konto i dojdziemy do gry to najlepiej się udać na polowanie na dzikie świnie. Jest to najlepsze rozwiązanie na początku gry.

Musimy wbić czterdziesty poziom by móc wejść do klatki. Ten poziom dość szybko się wbija. Gorzej jest na wyższych poziomach. W klatkach bardzo dobrze się expi czyli zdobywa doświadczenie gdyż są tam potwory dość dobre z których jest dużo doświadczenia. Jeszcze wypadają z nich takie skrzyneczki które po naciśnięciu dają nam doświadczenie. Jednak raz na jakiś czas wyrzuca nas z tej klatki do miasta więc musimy się do niej wracać. Jest to dość uciążliwe. Jednak jest to specjalnie zrobione by tak zwane boty czyli ludzie grający na nielegalnych programach czy hackach nie zdobywali szybko wyższych poziomów nie będąc nawet przy komputerze. Pierwsza klata jest do nieco ponad setnego poziomu. Później nie możemy do niej wchodzić więc musimy znaleźć inną. Następna klatka działa praktycznie tka samo tylko że są lepsze potworki i zdobywa się więcej doświadczenia. W tej grze z poziomu na poziom zdobywamy specjalne punkty które możemy dodać na przykład do siły. W grze są aż cztery profesje. Foema czyli mag, transknight czyli wojownik, hunter czyli strzelec oraz beastmaster przywołujący potworki.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,