Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Korzyści płynące z podróżowania

a-place-to-stay-1272891-mDo podróżowania chyba nikogo nie trzeba przesadnie przekonywać, korzyści płynących z takiej formy spędzania wolnego czasu jest cała masa. Jednak w wielu przypadkach główną przyczyną faktu, że nie podróżujemy więcej niż powinniśmy jest brak pieniędzy. Przykłady wielu tysięcy osób, które podróżują praktycznie przez kilka miesięcy w roku pokazują, że brak pieniędzy zawsze jest niewłaściwą wymówką, a cały sekret leży we właściwym ułożeniu priorytetów we własnym życiu.

 

Każdy z nas doskonale wie, że podróże poszerzają horyzonty, z każdej z nich wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, które liczymy, iż będą procentować w niedalekiej przyszłości, tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Często podróżując z pewnością będziemy imponować naszym znajomym takim obyciem w wielkim świecie. Dalekie podróże to również niepowtarzalna szansa na poznanie nowych kultur, oraz języka obowiązującego w danym kraju. Każdy przecież wie, że języka obcego najszybciej się nauczymy, gdy będziemy w nim, jak najbardziej pogrążeni.