Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Kiedy jechać na wakacje?

Najbardziej popularnym okresem wyjazdów wakacyjnych są miesiące lipiec oraz sierpień. W tym czasie najwięcej osób decyduje się na wzięcie urlopów w celu wyjazdu przede wszystkim do krajów egzotycznych. Jednak wyjazd do krajów egzotycznych, jak kraje północnej Afryki, czy kraje Bliskiego Wschodu, które są najbardziej popularnymi kierunkami dla europejskich turystów ze względu na odległość, można zorganizować przez całe lato.

W krajach egzotycznych na bardzo dobrą pogodę można liczyć zarówno w maju, czerwcu, jak też wrześniu. Do wielu krajów, jak Tunezja lepiej wyjechać poza okresem lipiec-sierpień, co wynika z faktu, że wówczas panują tam bardzo wysokie temperatury, które średnio mogą przekraczać nawet czterdzieści stopni, co utrudnia zwiedzanie a także długi pobyt na plażach ze względu na bardzo silne operowanie słońca. Jednocześnie poza okresem lipca i sierpnia można liczyć na nieco bardziej atrakcyjne warunki wyjazdów pod względem finansowym ze względu na mniejsze zainteresowanie wycieczkami ze strony turystów.