Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Gry strategiczne

Po tym jak gry na całym świecie się rozwinęły powstały również różne typy gier. Bardzo popularnymi grami są gry strategiczne. Gra w nie polega zazwyczaj na budowaniu specjalnego miasta oraz wojsk dzięki którym możemy rozwalać innego gracza. Bo właśnie na tym polegają takie gry. Buduje się dane jednostki wojskowe specjalnie ustawione w dobrych miejscach i tymi wojskami atakuje się innych. Najczęściej takie gry mają grafikę 2d to znaczy że widok jest od góry. W nowszych grach strategicznych wchodzi dopiero grafika 3d. Całe walki wojsk w tych grach są widoczne. Właśnie to jest najlepsze w strategiach. Niestety takie gry zwykle szybko się nudzą. Trzeba lubić od początku takie gry gdyż jeżeli ktoś nie lubi strategii to wątpię żeby jak by wyszła bardzo dobra gra strategiczna to żeby ją polubił ten co ogólnie nie lubi tego typu gier. W strategie najlepiej gra się przez internet. Można w nich zmierzyć się z innymi ludźmi. Na przykład plemiona też są grą strategiczną. Ogólnie jest bardzo dużo strategii.

Dawniej strategie były najpopularniejszymi grami na świecie. W dzisiejszych czasach się to zmienia. Mało ludzi gra w strategie. Są dość mało ciekawe gdyż praktycznie poza grafiką nic w nich nie można ulepszyć. Strategie ciągle polegają na tym samym. By w jak najkrótszym czasie stworzyć bardzo dobrą i liczną armie oraz rozwalić przeciwnika. W gry strategiczne najczęściej grają ludzie dość mądrzy. Inteligencja jest w nich bardzo ważna gdyż trzeba rozmyślać strategie by rozwalić przeciwnika. Po prostu niekiedy dobra taktyka jest ważniejsza niż liczebność armii przeciwnika. Dawniej sporo ludzi grało w taką grę jak Twierdza. Właśnie ta gra była chyba najpopularniejszą grą w Polsce. Niestety nie jest to polska gra ale w Polsce jest to popularna gra. Grywalność w gry strategiczne spadło ale i tak w tą grę gra dość dużo ludzi. Sporo gier internetowych na przeglądarkę powstało na bazie gier strategicznych. To właśnie przez te gry spadła grywalność w te gry strategiczne. Dość popularną grą przeglądarkową bazująca na strategiach jest Ikariam.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,