Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Gry RPG

W świecie gier są również takie typy gier jak RPG. Bardzo popularną gra RPG jest gra Gothic. Pierwsza część tej gry powstała jakieś pięć lat temu. Była to gra dość dobra jak na ten czas. Jednak w roku w którym żyjemy mało kto wie o pierwszej części tej gry. Ogólnie powstały cztery części tej gry. Najnowsza czyli Arcania: Gothic 4. Jest to bardzo dobra gra pod względem graficznym i fabuły. Jak wiadomo Gothic to gra akcji wiec również fabuła w grze jest bardzo ważna. W grze wcielamy się w życie jednego z bohaterów. Cała akcja gry dzieje się w średniowieczu. W grze tej bardzo często walczy się ze złymi barbarzyńcami czy smokami. W pierwszej części bardzo popularne było również walczenie z wrogimi Orcami. Na początku pierwszej części mamy słabego bohatera który dopiero uczy się walczyć. Różni ludzie dają mu zadania za które bohater dostaje pieniądze lub ekwipunek. Często również ekwipunek można spotkać gdzieś na ziemi lub możemy wziąć z łupu. Często złodzieje którym musimy zabijać mają jakieś łupy.

Gdy jesteśmy lepsi i dochodzimy do miasta to musimy być przyjęci jako nowicjusze i uczniowie w któryś z zakładów. Możemy mieć praktyki u kowala lub innych mistrzów. Jednak wcześniej musimy zrobić jakieś zadanie by pokazać mistrzom że się nadajemy do pracy. Gdy już zostaniemy przyjęci do pracy to wiadomo że możemy mieć jakieś korzyści. Będąc uczniem u kowala możemy na przykład wykuwać miecze które następnie możemy sprzedawać w sklepie lub ludziom. Będąc jednak uczniem u łuszczarza możemy skórować lisy i możemy sprzedawać mistrzowi je za sporą cenę. Będąc już obywatelem miasta możemy wchodzić do górnej części miasta. I to właśnie w tamtym miejscu znajduje się król do którego idziemy z ważna wiadomością. Jest to pierwsza część gry. Akcja dzieje się bardzo długo. Gra jest dość ciekawa ale też dość trudna. Na szczęście gothic nie jest grą która się szybko nudzi. Gra się w nią długo i zawsze czuje się rozrywkę i zawsze chce się odkryć ją cała i przejść ją całą. Pierwsza część gothica jest bardzo tania

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,