Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Gry komputerowe

Sporo ludzi każdego dnia gra w gry komputerowe. Istnieje bardzo dużo typów gier. Istnieją również gry, w których zmieniamy się w bilardzistę. Gramy wtedy w bilard. Gra w bilard polega na tym, że na specjalnym stole bilardowym są poukładane tak zwane bile które trzeba powbijać do łuzy. Gracz ma za zadanie specjalnym kijem uderzyć w białą bilę, a ta ma wpaść do łuzy. Jest to dość ciężkie. W bilardzie bile są porozdzielane na całe oraz na połówki. Jest ich tyle samo na stole. Na stole jest sześć bil całych oraz sześć bil połówek. Na początku gry jeden gracz rozbija bile poukładane w tak zwaną piramidkę. Biała bila ułożona jest z dala od tej piramidy stworzonej z reszty bil. Gracz musi tak rozbić bilę by chociaż trzy bile dotknęły bandy. Banda jest to ta krawędź stołu. Jeżeli już gracz rozbije bile to następnie bije drugi gracz. Jeżeli oczywiście żadna bila nie wpadnie za pierwszym razem. Gdy wpadnie na przykład cała bila podczas rozbijania to gracz musi wtedy do końca bić bile całe.

Ta gra wymaga sporej inteligencji od grającego. Musi uważać by czarna bila nie wpadła do łuzy przed wbiciem wcześniejszych bil. Jeżeli wpadnie czarna bila to następuje koniec gry i wygrywa przeciwnik. Jeżeli jest taka sytuacja, że gracz ma bić bilę całą a nie ma do takowej miejsca i uderzy kijem w białą a ta następnie uderzy w połówkę to jest faul i przeciwnik może za pomocą muszki ułożyć sobie bilę tam gdzie mu się podoba i gdzie mu jest wygodniej. Na komputerze w bilard się gra dużo łatwiej niż w prawdziwym życiu. Nie trzeba latać wokół stołu i myśleć, która bilę wbijać. W bilard można grać na komputerze przez Internet. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ też można grać z innymi ludźmi. Jeden minus gry na komputerze w bilard jest to że można stworzyć sobie różne ułatwienia, hacki czy linijki które pomagają w wymierzaniu bili. Na różnych portalach internetowych gdzie są gry takie jak bilard lub bilardopodobne to aż roi się od hackerów, którzy oszukują ludzi, który chcą sobie normalnie pograć.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,