Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Gry kiedyś

Dawnej ludzie grali w gry na komputerach bez Internetu. W dzisiejszych czasach komputer bez Internetu to rzadkość Praktycznie bez Internetu praca na komputerze jest bardzo ograniczona. Praktycznie wszystkie gry działają bez Internetu. Oczywiście są opcje w których można włączyć grę przez Internet. W takich grach bez Internetu zwykle polega na robieniu misji lub na jak najlepszym ulepszaniu swojego zawodnika czy bohatera. Bardzo popularną grą w która często gra się bez użycia Internetu jest seria gier Grand Theft Auto zwanych GTA. W tej grze po prostu wykonuje się misje zlecone przez znajomych. Na przykład w takich misjach musimy zamordować daną osobę lub ukraść auto i zawieźć je do odpowiedniej osoby. Gra bez Internetu jest mniej zabawna oraz sprawia mniejszą frajdę ale bez problemu można w takie gry grać. W gry FPS również można grac bez użycia Internetu. Mimo że takie gry specjalizują się łącznością z Internetem. Gra w takie gry polega na zabijaniu przeciwników.

Na danej mapie są poustawiani wrogowie których musimy zabijać ponieważ oni nas mogą zabić. Na przykład call of duty jest grą wojenną i mamy za zadanie razem ze swoją drużyna wojskową pozabijać armie z wrogiego kraju. Mamy do użycia w takich grach zwykle sporo broni dzięki której łatwiej nam będzie zabijanie wrogich jednostek wojskowych. Często w takich grach musimy strzelać z działka ustawionego w helikopterze lub na samochodzie. Innymi grami w które nie musimy grac przez Internet są gry wyścigowe. Najpopularniejszą taka grą jest Need for Speed. W tej serii gier mamy za zadanie stuningowanie samochodu osobowego dzięki któremu ścigamy się z innymi. Niestety gramy przeciwko komputerom więc niekiedy się mieszają i nie wiedzą co mają zrobić. W grach na komputer bez Internetu możemy grać na różnych poziomach. Jeżeli uważamy że poziom przeciwnika jest za niski to możemy sobie podwyższyć. Jeżeli jednak nie będziemy sobie radzili z przeciwnikami to możemy poziom zmniejszyć oraz dopasować go dla swoich potrzeb.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,