Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Gry internetowe

Często młodzi ludzie grają w różne gry internetowe. Na całym świecie powstało sporo gier przeglądarkowych. W tego typu gry, gra się przez przeglądarkę. Najpopularniejszymi polskimi przeglądarkami są mozilla firefox oraz Internet Explorer. Znaną na całym świecie gra przeglądarkową są plemiona. Jest to niemiecka gra jednak wydana w około trzydziestu językach. Gracz ma za zadanie doprowadzić swoją wioskę o swoje wojsko do bogactwa. Gracz na początku dostaje jedną małą wioseczkę która w początkowej fazie gry musi rozwijać. Wioska może mieć najwięcej około dwanaście tysięcy punktów. Jednak rozbudowa takiej wioski trwa około 2 miesiące w początkowej fazie gry. Ta gra jest taką grą w która się gra bardzo długo. Nie można jej praktycznie przejść. Gdy gracz zdobędzie więcej punktów może dojść do jakiegoś plemienia lub może założyć własne plemię. Jednak jest z tym trochę roboty. W plemieniu można poznać innych graczy z którymi robić wspólne akcje lub gadać po nocach.

Gracz w koszarach może rekrutować wojsko którymi może atakować innych graczy dla łupów lub osłabiać przeciwnika. Gracz też niekiedy musi się bronić więc to wojsko jest mu bardzo potrzebne. Oczywiście członkowie plemienia tez mogą podesłać wsparcie w wojsku. W skład wojsk ofensywnych w kultowej grze plemiona wchodzą topornicy, lekka kawaleria oraz tarany oraz katapulty. Tarany służą do rozwalania murów miasta jeżeli takie posiada wróg. Katapulty służą do burzenia budynków wroga by go osłabić. Jednak gdy się atakuje wroga myśli się nad tym by przejąć jego wioskę. By przejąć wioskę potrzebny jest nam szlachcic którego możemy wyrobić w pałacu. Pałac jest budynkiem bardzo drogim i buduje się go w późniejszej fazie gry. Jeżeli już będziemy mięli odpowiednie jednostki oraz szlachtę można atakować wroga. Każda wioska posiada tak zwane poparcie które musi szlachcic zbić do zera by przejąć wioskę. Jeden szlachcic zbija średnio trzydzieści poparcia. Poparcie to się odnawia. Zależy na jakich światach ale najczęściej jedno poparcie na godzinę.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,