Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Far Cry

Far Cry jest to seria gier bardzo popularnych. Są tylko dwie części tej dobrej gry lecz i tak jest bardzo popularna. Pierwsza część Far Cry jest tylko i wyłącznie na komputery. Można tam spotkać sporo broni oraz innych narzędzi.. W pierwszej części jest sporo misji do przejścia. Ogólnie gra jest dość długa jeżeli chodzi o misje. Misje są bardzo ciekawe i dość długie. Jest dobra akcja w nich. Nasz bohater jest ciągle atakowany przez wrogie oddziały. W Far Cry możemy poruszać się specjalnymi pojazdami które są dobrze opancerzone. Mają na dachu specjalne działka z których możemy strzelać do przeciwników. Ogólnie na najwyższym poziomie gra jest bardzo trudna do przejścia. Trzeba poświęcić wiele godzin by przejść grę całą. Bardzo fajną rzeczą w grze jest to że w późniejszym etapie nie walczy się tylko z ludźmi tylko na przykład z wampirami którzy praktycznie zabijają nas na dwa strzały więc gra jest dość trudna. Jednak lepiej gra się w trybie multiplayer.

Oznacza to że w Far Cry możemy grac przez internet ze znajomymi lub nie. Niestety mało ludzi gra w tą grę przez Internet. Wieczorem są zapełnione tylko dwa servery. Niestety bardzo często wieczorem pograć na najlepszym serverze. W Far Cry gra mało ludzi jednak gra się dość fajnie. Możemy wybrać trzy profesje. Możemy wybrać zwykłego żołnierza który jest dość dobrze opancerzony. Ma on dwie dobre bronie. Można wybrać trzy bronie spośród około dziesięciu. Inną profesją w grze jest inżynier. Służy on do tworzenia specjalnych bloków prze naszą flagą. Bo właśnie gra polega na tym by bronić własnej flagi. Cała drużyna musi być zgrana żeby atakujący nie odebrali flagi. Inżynier służy do bronienia flagi. Może on też dawać apteczkę graczom z naszej drużyny. Inżynier za pomocą specjalnego klucza może również montować specjalne działka za pomocą których możemy ostrzeliwać wrogów atakujących naszą flagę. Ostatnią profesją jest snajper. Posiada on specjalny karabin snajperski którym musi zestrzeliwać wrogów. Snajper najczęściej ustawia się w mało widocznych miejscach i celuje we wrogie jednostki.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,