Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Czym jest Tibia

Sporo ludzi jeżeli wydaje im się że Tibia jest grą dość ciężką i nie chcą spędzić dużo czasu przed gra grają na OTSie. Jest to po prostu Tibia lecz są serwery w którym są podwyższone zdobywanie poziomy. Oczywiście takie serwery są prywatne i są zakładane przez zwykłych ludzi. Najczęściej serwery są dedykowane. Oznacza to że serwerownia bierze ten Serwer i utrzymuje go gdyż zwykły Internet jaki mamy w naszych domach jest za słaby i gdyby weszło na przykład dwieście osób to Serwer by miał lagi czyli zacięcia. Lagi są częstym powodem na Otsach. Jednak jeżeli jest dobry fachowiec który się tym zajmuje to bez problemu poradzi sobie z tym sporym problemem. Oczywiście jeżeli chodzi o ogólną grywalnośc to OTSy są takie same jak Tibia. Po prostu odpala się je nawet przez tibie załączając wcześniej ip changera w którym wpisujemy adres ip serwera. Czasami Serwery OTS czyli Open tibia Serwer maja własne klienty.

Zazwyczaj otsy mają zmienioną mapę niż zwykła Tibia. Serwery oczywiście także bazują tka jak tibia na tym by zarobić na nich. Ten co założy Serwer czerpie pieniądze z wysłanych smsów przez grających na różne rzeczy lub ekwipunek lub konto Premium. Bardzo popularne od ostatniego czasu są OTSy z mapą która jest podobna do tej na prawdziwej tibii. Jednak dodane są pewne miejsca do polowania. Jest więcej potworków na których możemy zdobywać doświadczenie na wyższym poziomie. Jednak takie serwery służą raczej do robienia wojen między wojnami. Takie otsy są bardzo dobre na wojny ponieważ powiedzmy ten 200 poziom się wbija dość szybko a potem jeżeli ktoś nas zabije na wyższym poziomie to dość długo musimy odrabiać poziom doświadczenia. Jedynym minusem OTS-ów jest to że dość szybko one padają. Po prostu jest bardzo dużo tych serwerów i często gracze zmieniają je ponieważ zwykle idą tam ich znajomi. Serwer może paść również dlatego że admin czyli ten co utworzył ten Serwer i opiekuje się nim już nie ma zarobku z niego i po prostu go zamyka. Ogólnie bardzo dużo ludzi gra na OTSach.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,