Już kiedyś omawiałem grę która nosi nazwę Grand Theft Auto. Jest to bardzo dobra gra która ma swoich zwolenników ale i wrogów. Dobre gry zazwyczaj mają także konkurencję. Konkurencją dla GTA jest znana na całym świecie gra Mafia II. Jest to kontynuacja gry powstałej w 2002 roku. Najnowsza Mafia czyli 2 część wyszła w 2010roku. Więc jest to dość nowa gra warta zagrania w nią. W grze wcielamy się w bohatera który ma na imię Vito. Z każdym rozdziałem gry, gra staje się coraz trudniejsza. W grze możemy spotkać się z około piętnastoma rozdziałami. Na początku gry świat jest zaśnieżony a drogi bardzo śliskie. Gra jest dobrze zrobiona gdyż w tym okresie samochody dość ciężko się prowadzi. Jest to zjawisko bardzo realistyczne. Później ca swoje czyny Nasz bohater idzie do więzienia za swoje czyny. Tam uczy się walczyć i ćwiczy na siłowni. Gdy wychodzi z więzienia po kilku latach świat jest całkiem zmieniony. Vito wychodzi z więzienia bez niczego. Nie ma domy ani ubrań na zmianę. Jednak koledzy pomagają nam. Pod koniec gry czyli od trzynastego rozdziału gra polega praktycznie tylko na strzelaniu do wrogów. W grze jest zrobiona bardzo dobrze grafika oraz realizm gry. Bardzo fajnie i przyjemnie gra się w mafie. W grze jest bardzo dużo broni którą możemy kupować w nielegalnym sklepie lub ukraść ludziom. Jest także sporo samochodów. Nie musimy ich kupować. Można je kraść kierowcom amerykańskim. Gra ta jest dość długa jak na tak dopracowaną grafikę oraz ogólną wizualizację. Na pewno nie da się jej przejść w jeden dzień. Gra ta na pewno nie znudzi się tez po pierwszym dniu grania. Ciekawy świat zmusza nas prawdę mówiąc do grania. Mafia II wyszła zarówno na komputery jak na konsole. Na konsolach jest jeszcze lepsza grafika. A jeżeli mamy jeszcze dobre telewizory to grafika jest tak dobra że wydaje się jak byśmy byli w świecie gry. Cena najnowszej mafii to koszt około 150 złotych. Jednak wydaję mi się że warto wydać tyle pieniędzy ponieważ mafia jest to gra jedna z najlepszych w tym typie gier.

Bilard na komputerze

Poza bilardem są również inne gry w które gra się na takiej samej zasadzie lub na podobnej. Po tym jak wymyślono grę w bilard wymyślono również bilardopodobne gry takie jak na przykład snooker. W snookera można grać na różnych portalach internetowych. Najpopularniejsza stroną internetową na której można grac z ludźmi z całego świata jest wirtualna polska. Przed zagraniem w słynnego snookera musimy ściągnąć specjalny program oraz zrobić własne konto na które będą się zapisywały wygrane, przegrane, ucieczki a nawet największe breaki. Break jest to największa ilość punktów zdobyta za pierwszym razem czy za pierwszym graniem bez przerwy. W snookerze jest to właśnie inne niż w bilardzie ponieważ w tym pierwszym gra się na punkty a nie kto więcej wbił bil. Poza tym w snookerze jest inne ustawienie bil oraz jest większa ilość oraz są mniejsze.

W snookerze jest piętnaście bil czerwonych oraz sześć bil kolorowych no i oczywiście biała. Gra polega na tym że gracz rozbija piramidkę. W snookerze nie trzeba tak rozbijać by 3 dotknęły band. Najlepiej właśnie tka robić żeby biała bila tylko lekko uderzyła czerwoną i poleciała najdalej jak tylko jest możliwe. Lepiej żeby przeciwnik rozbijał bile. Gdy już rozbijemy piramidkę to musimy najpierw wbijać czerwoną potem kolorową, czerwona i kolorowa i tak cały czas. Czerwona bila punktowana jest za jeden punkt a kolorowe różnie. W kolorowych najmniej punktowana jest żółta bila która jest tylko za dwa. Następne bile to zielona ,brązowa ,niebieska ,różowa i najlepiej punktowana to bila czarna. Wbijając czarną bilę dostaniemy aż siedem punktów. Jeżeli wbijemy bilę czerwoną, a później kolorową to ta kolorowa znów się pojawia. Wszystkie bile kolorowe pojawiają się. Gdy wbijemy wszystkie bile czerwone wtedy musi po kolei wbijać bile kolorowe od żółtej Az do czarnej. W snookerze są mniejsze bile ale otwory oraz łuzy się nie zmieniają. W snookerze dużo łatwiej wbić bile niż w bilardzie. W snookerze na wirtualnej Polsce możemy zmieniać sobie siłę uderzenia, podkręcać bilę a nawet nadawać rotacje bili. Można grac jak na prawdziwym stole do snookera.

Tagi dopisane tematycznie temu wpisowi na blogu przez jego autora: , ,